Telefon: 0 264 274 71 21 - E-Posta: info@sakuyder.org.tr

Basında Biz

İstanbul'dan Sakarya'ya gelerek kuyumculara sahte altını 'gerçek' diye satan 4 kişilik çete, kuyumcuların işbirliği ve polisin titiz çalışmasıyla çökertildi. Şüphelilerin üzerinden sahte altınlar ve kuyumculara bozdurulan altından elde edilen para ile 1 adet yarım altın ele geçirilirken, suçüstü yakalanan 4 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, Adapazarı ve Serdivan ilçelerinde 4 farklı kuyumcuda sahte altın dolandırıcılığı ihbarını alan Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık ekipleri, yaptıkları titiz çalışmalar sonunda olayı gerçekleştiren şüphelilerin 36 yaşındaki C.K., 38 yaşındaki H.Y. ile 34 yaşındaki H.İ. (kadın) ve 21 yaşındaki G.A. (kadın) olduğunu belirledi.

KISKIVRAK YAKALANDILAR
Belirlenen eşgallerin yakalanması için il merkezinde çalışmalarını arttıran ekipleri, 1 saat gibi çok kısa süre içerisinde Adapazarı'nda eşgale uygun 2 erkek ve 2 kadın şüpheliyi kıskıvrak yakaladı.

İSTANBUL'DAN SAKARYA'YA GELMİŞLER
Yakalanan şahısların Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorgularında dolandırıcılık olayları için İstanbul'dan günübirlik olarak Sakarya'ya geldikleri belirlendi. 

Ekipler, şüphelilerin İstanbul'dan Sakarya'ya geldikleri aracı da ele geçirdi. Araçta ve şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda dolandırıcılıkta kullanılmak üzere bulundurulan 6 adet sahte altın bilezik, kuyumculara bozdurulan 4 sahte altın bilezikten elde edilen 20 bin 840 TL para ile 1 adet yarım altın ele geçirildi.

Şüpheliler Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Öte yandan şahısların, sahte altınları bozdurdukları anlar kuyumcuların güvenlik kameralarına yansıdı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, şüphelilerin kadın ve erkekli 2 ayrı gruba ayrılarak kuyumcuya girmesi ve altınları bozdurması yer alıyor.